Leathanaigh Gaeilge den Leitrim Post / Leitrim Post Irish Pages

Le bliain anuas nó mar sin, foilsíodh leathanach as Gaeilge gach seachtain san Leitrim Post. Bíonn na haltanna seo ag plé le go leor ábhar suimiúla - cosúil le stair agus seanchas chomh maith le go leor craic is greann. 

Anois is féidir iad go léir a fheiceáil anseo trí na nascanna seo a leanas a leanúint.

Over the course of the last year the Leitrim Post has published a weekly page in Irish. Various topics of interest including history, folklore are covered as well as jokes and entertainment .

The articles are now available to view by following the links below.

Samhain 2007 / November 2007

Dé Máirt 13 Samhain 2007 / Tuesday 13 November 2007

Dé Máirt 20 Samhain 2007 / Tuesday 20 November 2007

Dé Máirt 27 Samhain 2007 / Tuesday 27 November 2007

Nollaig 2007 / December 2007

Dé Máirt 11 Nollaig 2007 / Tuesday 11 December 2007

Dé Máirt 18 Nollaig 2007 / Tuesday 18 December 2007

Dé Luain 24 Nollaig 2007 / Monday 24 December 2007

Eanáir 2008 / January 2008

Dé Máirt 08 Eanáir 2008 / Tuesday 08 January 2008

Dé Máirt 15 Eanáir 2008 / Tuesday 15 January 2008

Dé Máirt 29 Eanáir 2008 / Tuesday 29 January 2008

Feabhra 2008 / February 2008

Dé Máirt 05 Feabhra 2008 / Tuesday 05 February 2008

Dé Máirt 12 Feabhra 2008 / Tuesday 12 February 2008

Dé Máirt 19 Feabhra 2008 / Tuesday 19 February 2008

Márta 2008 / March 2008

Dé Máirt 04 Márta 2008 / Tuesday 04 March 2008

Dé Máirt 11 Márta 2008 / Tuesday 11 March 2008

Dé Máirt 18 Márta 2008 / Tuesday 18 March 2008

Dé Máirt 25 Márta 2008 / Tuesday 25 March 2008

Aibreán 2008 / April 2008

Dé Máirt 1 Aibreán 2008 / Tuesday 1 April 2008

Dé Máirt 15 Aibreán 2008 / Tuesday 15 April 2008

Dé Máirt 22 Aibreán 2008 / Tuesday 22 April 2008

Bealtaine 2008 / May 2008

Dé Máirt 13 Bealtaine 2008 / Tuesday 13 May 2008

Dé Máirt 27 Bealtaine 2008 / Tuesday 27 May 2008

Lúnasa 2008 / August 2008

Dé Máirt 19 Lúnasa 2008 / Tuesday 19 August 2008

1 Comment

1 freagairt fós ↓

  • 1 Colm Ó Snodaigh // May 25, 2008 at 11:20 pm

    ba chomhair nasc a dhéanamh go seanin eastenders ar youtube. East enders i nGaeilge.
    Ta sé an-aisteach

You must log in to post a comment.